\ OliSemi CEM - Olident

Ustaw orientację pionową na urządzeniu

OliSemi CEM

Semi-permanentny podwójnie utwardzalny cement, w którym brak adhezji chemicznej kompensowany jest kontrolowaną ekspansją materiału. To zupełnie nowa idea cementowania tymczasowego. OliSemi CEM sprawdza się idealnie do długoczasowego mocowania ostatecznych koron i mostów na łącznikach implantologicznych oraz na naturalnych kikutach zębów, gdy potrzebne jest np. uformowanie dziąsła, leczenie periimplantitis czy zewnątrzustne wyczyszczenie odbudowy.

dzięki elastycznej strukturze OliSemi CEM posiada właściwości absorbujące nacisk korony na implant, a następnie kość. Tworzy to dużo lepsze warunki dla regeneracji tkanek tuż po implantacji lub przy leczeniu stanów zapalnych. Dodatek tlenku cynku zapewnia natomiast wsparcie antybakteryjne podczas użytkowania.

aplikacja OliSemi CEM nie wymaga wytrawiania, kondycjonowania ani systemu wiążącego, co wyklucza chemiczne połączenie pomiędzy cementem a filarem i koroną. Rewizja lub zdjęcie odbudowy protetycznej jest proste i bezpieczne. Pozostałości cementu można z łatwością usunąć, a odbudowę w razie potrzeby ponownie zacementować.